Moje knížky

Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! (SLÁMA V BOTÁCH 2)

Veronika Kyčera Kučerová

vydává: Peoplecomm, 2019, vázaná, 224 stran včetně 35 stran plný praktických rad, tipů a návodů; barevná obálka, černobílé fotografie uvnitř; ekokarton a ekotisk!

cena: 389 Kč, nebo e-book: 330 Kč

Strhující vyprávění o cestě za skutečným životem, při které nezůstal kámen na kameni!

Lída snivá, muž pracovitý a žena těhotná – to jsme byli my, Slámavbotovi, když se příběh začal psát…

O čem knížka je: Jak to dopadne se vztahem, když se jeden z páru rozletí za svými ideály, a druhému nezbývá než se přidat, nebo odpojit? Tuhle situaci jsem prožila – a vlastně pořád prožívám – na vlastní kůži, a tak vznikla tahle knížka. Příběh o opravdové lásce za časů ekologické krize. Výpověď o mně i o vás, kteří také toužíte po opravdovém domově, rodině a životě s hlínou za nehty… Je to příběh veselý i dojemný, poučný i (bez)nadějný. A tak si rovnou nachystejte poznámkový blog i kapesníky, je totiž skoro jisté, že obojí budete potřebovat.

Opravit stodolu, upéct chleba, zúrodnit zahradu, postavit dům… Verča a Kuba si toho naložili tolik, až už sami pochybují, jestli fakt šlapou po správné cestě. Jenže ta cesta je pořád vede společně dál – a o to jim šlo. Zachránit vyhořelé manželství a stvořit takový domov, kde bude rodina doopravdy žít, ne přežívat. Jenže cíl zatím daleko… A tak je o nové humorné příběhy se slámou v botách a hlínou za nehty (a cementem ve vlasech!) postaráno.

Vyšla na konci roku 2019.

OBJEDNAT LZE: peoplecomm.cz/slama-v-botach-2

Na Slovensku: martinus.sk

Knížka je volným pokračováním knížky Sláma v botách – humor, zahrada, recepty, život, která v roce 2022 vyšla v novém vydání.

Online recenze a rozhovory ke knížce: na iDNES, na Tuhém kuřínku, ve Světě bydlení nebo ve slovenštině třeba na blogu Spoza plota. Velká reportáž o vzniku knihy byla také v Pravém domácím časopise (2/2020). O knížce napsaly a rozhovory se mnou dělaly časopisy Rozmarýna, Cosmopolitan, Marianne, Literární noviny, Žena a život, Glanc, Blesk pro ženy, Blesk Hobby aj.

Rozhovor v Ženě a život, duben 2020.
Moc si vážím rozhovoru v Literárních novinách (květen 2020). Jednak proto, že jsem se jich na fakultě něco načetla a fakt by mě teda nenapadlo, že jednou budou uvnitř psát i o mých knížkách! Ale bohužel také proto, že Literárky končí, tohle bylo předposlední číslo. 🙁 Foto: Sláma v botách
První kapitoly z knihy. Foto: reprint z knihy Sláma v botách 2. Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! KOUPIT ZDE.
Tyhle příběhy se odehrály předtím, než jsem tenhle blog vůbec začala psát. Foto: reprint z knihy Sláma v botách 2. Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! KOUPIT ZDE.
Historka, u které jste se nejvíc smáli, nejvíc ji komentovali, sdíleli a lajkovali za celou historii blogu. Tak jsem ji dala i do knížky. :-). Foto: reprint z knihy Sláma v botách 2. Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! KOUPIT ZDE.
Muž mi kladl na srdce, ať už hlavně nepíšu o jeho babičce! Vzorně jsem ho poslechla a začala jsem teda psát o něm. Foto: reprint z knihy Sláma v botách 2. Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! KOUPIT ZDE.
Na konci najdete přílohu plnou zkušeností, tipů a receptů, které se k našemu příběhu vážou. Pěkně podle abecedy, ať se vám dobře hledají. Foto: reprint z knihy Sláma v botách 2. Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! KOUPIT ZDE.
A ještě poslední obrázek, jak moje krásná nová knížka vypadá… No, jsem na ni pyšná. .-)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

SLÁMA V BOTÁCH

Když blondýna začne biofarmařit

Veronika Kyčera Kučerová

vydal: Peoplecomm

cena: 320 Kč

KOUPIT ZDE.

Tak dlouho jste se smáli humoristickým příběhům Slámy v botách na internetu, až jsem je vydala i jako knížku. Aby na tom internetu nezapadly. Nebo abyste knížku mohli věnovat těm, kdo taky milují slámu v botách, ruce od hlíny a pot v (usměvavé) tváři. Že se knížka líbí,  na to můžete vzít… slámu do bot. 🙂

KOUPIT LZE i JAKO E-BOOK za 256 Kč: peoplecomm.cz/slama-v-botach

O čem knížka je: Zasmát se i dojmout, něco se naučit, inspirovat a hlavně čekat, jak to s tou blonďatou farmářkou dopadne. Můj humoristický román o slámě v botách a gumácích od hlíny psal sám život. Nechybí recepty, fotky a hlavně spousta (tragi)komických historek o venkovském životě jedné takové blondýny z města…

Veronika jednoho dne zjistí, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začne jednat. Zakoupí rýč a gumáky a začne zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukáže těžší, než si městská vysokoškolačka myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Slzy smíchu i dojetí zaručeny!

Ukázky z knížky:

Nebo zásluhou Tomáše Hajzlera také v e-shopu Peoplecomm.cz, kde se Sláma v botách dostala do společnosti dalších pár knížek aspirujících na to, změnit vám život nebo pohled na svět. Pár z nich jsem taky četla a mám doma.

Že se vám mé knížky budou líbit, za to vám prostě ručím!

Ilustrace mé kamarádky Nory Calvo Martín pro knihu Sláma v botách. Podoba se mnou čistě náhodná. Foto: Sláma v botách
První kapitola z knížky. Reprint z knihy Sláma v botách
Reprint z knihy Sláma v botách
Zadní obálka knížky. Reprint Sláma v botách