Nejlepší články z blogu

TYHLE ČLÁNKY SE TEDA POVEDLY!

Sláma v botách a její polnosti osobně. Foto: Sláma v botách

Sláma v botách a její polnosti osobně. Foto: Sláma v botách

Podle vašich komentářů, mailů, které mi posíláte, i čistě ze svého subjektivního hlediska sestavuji TOP výběr nejlepších článků z blogu, které vám nesmějí uniknout, pokud:

1. jste u Slámy noví,

2. chcete se pobavit, zasmát na cizí účet i se dojmout

3. a taky se přitom něco dozvědět – o amatérském biozahradničení, o zdravém vaření z toho, co si vypěstujete, o šlechtění sebe nebo svého domova přírodními cestami, o ekoživotě atd atd.

Tady ty skvosty máte, seřazené podle data…

11. 6. 2014 – článek Mšice v rybízu a nervy v kýblu o tom, jaké ústrky musejí biozahradníci snášet, když zbytek rodiny nemá pro moderní (permakulturní) způsoby farmaření pochopení.

13.6.2014 – článek Radši slepičí polévku než slepičí hnojivo o tom, jak jsem skončila od hlavy k patě v děsných s*ačkách a komu jsem tím udělala škodolibou radost.

Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

20. 6. 2014 – článek Invaze slimáků zahájena o tom, jak jsem si myslela, že nám biozahradníkům slimáci nehrozí – a jak mi pak málem sežrali i pantofle.

Foto: Sláma v botách

Foto: archiv Sláma v botách

8. 7. 2014 – článek Host do domu, KOSU do ruky! Jak jsem se byla vzdělávat na Valašsku o tom, jakým permakulturním fíglům se městský člověk může přiučit od takové jedné beskydské rodinky…

7. 8. 2014 – článek Ta úroda mě zničí! o tom, jak začínám svou zahradu i všechno, co na ní roste, na konci léta nenávidět!!!

5. 9. 2014 – článek Válka s vlastní zahradou o tom, že biodřina nebere konce ani na podzim, ale na konci toho tunelu přece jen svítí naděje??

23. 9. 2014 – článek Domácí Tretter´s chipsy neboli řepelky neboli po čem se můžu utlouct o tom, co nejzdravějšího si můžete udělat z červené řepy, abyste si fakt pochutnali – prostě upíct chipsy!

Moje vyhlášené řepné chipsy v kombinaci s pečenými žampiony plněnými bylinkami, pampeliškou a křepelčím vejcem. Foto: Sláma v botách

Moje vyhlášené řepné chipsy v kombinaci s pečenými žampiony plněnými bylinkami, pampeliškou a křepelčím vejcem. Foto: Sláma v botách

14. 12. 2014 – článek Pohankové perníčky pro děti: bez moučkového cukru, hned měkké o tom, jak jsem vynalezla originální metodu pečení a zdobení perníčků, aniž na to padne jediný gram moučkového cukru. Chuť úspěšně testována na vlastní rodině.

18. 3. 2015  – článek Farmářská panna u zpovědi II. Stálo ti to, Verunko, za to? o tom, jak se začínám chystat na druhou zahradnickou sezonu a můj muž přemýšlí, zda preventivně nezačít shánět antidepresiva.

Sláma v botách, autoportrét. Foto: Archiv Sláma v botách

„Ryby se tváří, jako kdyby všude byly, přitom jsou to nesamostatní snílci. S oblibou překrucují fakta, kdykoliv se jim to hodí. Jsou ufňukané a bordelářky k tomu.“ – převzato z článku Nejhorší vlastnosti astrologických znamení, extra.cz. Foto: Archiv Sláma v botách

19. 4. 2015 – článek Jak jsem poprvé pila MÍZU Z BŘÍZY: Sladký elixír mládí, na který se zapomnělo o tom, jak jsem v Beskydech oprášila prastaré znalosti předků a užila si bláznivou dovolenou v horách.

29. 4. 2015 – článek Mým BIOMATKÁM! Poučení z loňského vývoje aneb desatero BIORAD A OMYLŮ o tom, jaká zásadní moudra si dovoluji předat generacím svých zahradnických následovníků na základě zkušeností z první sezony.

26. 5. 2015 – článek Nový projekt: biokamarádka (a mučení s medem) o tom, jak jsem narazila na podobně trhlou sousedku s dítětem a začala s ní vyrábět pampeliškový med.

Foto: Sláma v botách a Katka Roflíková foto

Foto: Sláma v botách a Katka Roflíková foto

19.7. 2015 – článek KONEC ZELENINOVÝCH ODMÍTAČŮ. Jak do chlapů a dětí dostat zeleninu, aniž budou mít řeči nebo zvracet o tom, jaký fígl jsem vymyslela, abych svoje dítě (a chlapa) (a sebe) naučila jíst zeleninu, kterou do nich/sebe potřebuju dostat.

10. 10. 2015 – článek SLÁMA & DEPRESE. Jak psi pochcali fazole a manžel přišel o kalhoty o tom, jak mě v létě vyšplouchlo velké sucho, z úrody nic nebylo a jak mě manžel utěšoval.

19. 12. 2015 – článek Jak se NECHOVAT na ekologickém večírku a co jsem si odnesla z Lohas Blogger Challenge (výhra to nebyla) o tom, jak jsme se jeli s mužem ztrapnit do Prahy na vyhlašování bloggerských cen  a jak si z nás neberte příklad!

10. 1. 2016 – článek Jak jsme koupili statek aneb Sláma v botách začíná odznovu o tom, jak jsme definitivně zlomili hůl nad městem a začínáme budovat nový bioráj v prdelákově na nejzarostlějším pozemku světa, bůh s námi!!

21. 2. 2016 – článek Jak jsem si začala mýt vlasy žitnou moukou o mém trápení v koupelně, vzteku a nadávkách, které se ale nakonec přetavily ve fenomenální úspěch. Jo a mimochodem, úplně nejvíc nejvíc nejvíc likovaný článek na celém slámine blogu ever, amen. 😉

Foto: Sláma v botách

Zahrávám si, provozuji pokusy na lidech. Foto: Sláma v botách

24. 3. 2016 – článek Obklíčeni Roundupem o horku, které mě polilo, když jsem zjistila, co se na našem vysněném pozemku MOŽNÁ v minulosti dělo. A jak to ale nevzdávám!

25. 5. 2016 – článek EVOLUCE LESANY aneb O nošení podprsenek, usmrkaných nosech a hlavně jak mě pozvali mluvit na ALLfestival o tom, že jsem čím dál alternativnější, sluníčkovější, ale zatím ještě stále (někdy) nosím podprsenku a boty. A o festivalu, kam mě pozvali jako celebritu, jenže to byl (zase) trapas.

Foto: archiv Sláma v botách

To jsem celá já, těhotná a vysmátá. Foto: archiv Sláma v botách

9. 6. 2016 – článek Jak jsme si spletli porod s brokolicí o tom, že mám další dítě. A taky o tom, jak jsem ho málem (neplánovaně!)  porodila v lese a u našich na půdě. Protože manžel mi porod nechtěl věřit…

4. 11. – článek 9 lidí pod střechou. O éře disfrutalismu a nesnesitelné těžkosti zbavování se krámů o tom, jak jsme se zase přestěhovali (ne, statek ještě hotový není) a já z těch všech věcí, co nám patří, málem zešedivěla. Mimochodem, nepotřebujete někdo úplně nové skleničky na whisky?

19. 1. – článek Jak jsem se stala profesionální matkou a YOUTUBERKOU (Zakládám YT kanál Opravdový život) o mém totálním úpadku coby ženy kultivované, pěstěné a inteligentní a o (ne)pochopitelné potřebě začít se i navzdory tomuto úpadku prezentovat na Youtube. Víc o kanálu OPRAVDOVÝ ŽIVOT a proč ho rozhodně musíte odebírat ZDE.

SLEDUJTE I SLÁMIN FACEBOOK, KDE NAJDETE JEŠTĚ MNOHEM VÍC POSTŮ, KTERÉ UŽ SE NA BLOG NEVEŠLY.

@slamavbotach

 A FACEBOOK VIDEOBLOGU OPRAVDOVÝ ŽIVOT, KDE SDÍLÍM SVÁ VIDEA.

@vlogopravdovyzivot

Foto: Sláma v botách

Moje první úroda v životě. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Bezová limča – jeden z životabudičů, které jsem si odnesla z Valašska. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

A hrdá pěstitelka brokolic. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Borůvkové narozeninové muffiny pro budoucí farmářsku. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

No je to občas dřina, to vám povím. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Permakulturní snaha mít pěkné záhony – marná snaha. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Jsem děsně chytrá a slavná. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

I takhle může vypadat biozahrada. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Snídaně je na stole! Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Milujeme řepu, tohle dítě nejvíc. Foto: Sláma v botách

Foto: Sláma v botách

Žádné exotické kytky – jenom vykvetlý pórek a pažitka. Foto: Sláma v botách

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *