Oblíbené stránky

Po těchto stránkách brouzdám často a ráda. Doporučuju!

ekozahrady.com – stránky inspirativního českého ekozahradníka, podle jehož knihy farmařím. Žádný Přemek Podlaha, budiž mu země lehká!

conovehonakopci.cz – české recepty, na které jen tak nenarazíte, třeba na pampeliškové kapary nebo džus z lichořeřišnice.

bylinkovyraj.net – kdo s bylinkami začíná a chce polopatické info, tohle je česká must-read stránka i se spoustou tipů, jak gastronomicky využít zahradní plevele. Autorka má botanické vzdělání i vlastní youtube kanál.

lindamahenova.cz – bylinkářka, která inspiruje druhé, jak skrze vztah k přírodě objevit vztah k sobě – no přesně moje slova! Točí i videa, kterak poznat divoké bylinky a k čemu slouží (ZDE),  a ráda sleduji i krásné fotky na jejím FB profilu Provoněný den.

paukertova.cz – fotky rostlin z volné přírody a recepty, jak si z nich uvařit – co třeba smrkové linecké, čaj z jasanu, salát z listů lípy apod. Autorka to vystudovala a vede i kurzy, jednoho se survival zaměřením se právě účastním.

kompostuj.cz – jak hnojení nepohnojit, jak ušetřit za popelnice i třeba soutěž Miss kompost.

seminkovny.wordpress.com – geniální myšlenka, nechcete půjčovnu semínek někdo rozjet i v mém okolí? 😉 (UPDATE: V NAŠEM MĚSTĚ JSEM SEMÍNKOVNU NAKONEC ZALOŽILA JÁ SAMA. A má úspěch.)

U Verušky v kuchyni – můj nejoblíbenější profi blog o jídle, kde se vaří ze surovin, které mi doma nikdy nechybí – pohanka, kysané zelí, sádlo a panenské oleje, semínka… ani veganské, ani RAW, od všeho něco a vše (co jsem zkusila) výborné.

skaba.cz – blog výživového poradce, který tu své know-how sdílí na videích, v e-knize, článcích…  Ano, i různé zajímavé recepty, třeba na fresh džusy.

rodovystatek.cz – když taky toužíte po 100% ekologické domácnosti (ekohajzlíky a spol.), vše vyzkoušeno autorem webu.

 nogardengardening.wordpress.com – česky psaná inspirace pro ty, co jim něco říkají slova jako guerilla gardening. Autorka připravuje i další zajímavé sekce stránky, zatím ve výstavbě.

www.kosmetikahrou.cz – protože z toho, co jste si vypěstovali, se dá vyrábět i nejfajnovější a nejlepší kosmetika na světě!

www.moyomi.com/blog – blog české expertky, která rozumí ekologické módě, udržitelnému fashion byznysu, přednáší o tom i ve Francii a vysvětlí moc ráda i vám, že módní průmysl je po ropném druhý nejšpinavější na světě a jak to všichni můžeme změnit! To už je dobrý důvod, proč přestat kupovat levný hadry šitý v Číně a zapsat se do jejích online kurzů, ne?

www.magazin-lohas.cz – internetový magazín o zdravém a udržitelném stylu života, kde najdete všechno od testů ekologických plínek přes recenze biokosmetiky nebo nových knížek/filmů až po recepty na léčivá jídla (a asi tisíc dalších životně důležitých ekoinformací). Šéfredaktorka je děsná sympaťačka, mimochodem!

BLOGY

Spozaplota.sk – tahle slovenská blogerka, bývalá měšťanda a dnes majitelka vinohradu si mě v kyberprostoru našla sama. Sláva, protože bych na její stránky s takovými fajnostmi, jako třeba recept na likér z fialek nebo návod na permakulturní vinohrad, nejspíš sama nikdy nenatrefila. A to by teda byla škoda. Píše pěkně! 🙂

cuketka.cz – to abyste věděli, co ještě dobrého si ze své úrody uvařit.
kucharkazesvatojanu.blogspot.cz – pro vegetariány nepostradatelná stránka, ale i já, masožravec, hltám každý nový recept téhle inspirující dámy. Její krédo „BÝT ŽENOU, VLÁDKYNÍ KRBU, VYŽADUJE MNOHEM VÍC NEŽ VAŘIT“,  si snad taky nechám vytesat na futra (našeho paneláku).

biodrobecci.webnode.cz – příběhy jedné permakulturní rodinky, která podobně jako já usiluje o potravinovou soběstačnost. A daří se jí to zatím mnohem víc a líp.

 Na tyto zahrádkářské manuály sázím:

Jaroslav Svoboda: Kompletní návod na založení ekozahrady a rodového statku

Gabriela Kliková: Biozahrada

Gabriela Kliková, Zuzana Pavelková: Pěstujeme bylinky

Helga Hofmann – Jedlé rostliny a plody

Maria Treben – Zdraví z boží lékárny

 

 

To nejlepší na konec…

Dareband – ideální písničky k setí i sklízení.

STRAM– muzikanti, kteří ve mně probudili zájem o švestky.

7 thoughts on “Oblíbené stránky

  1. Pingback: Očistec s rýčem (seriózní až odborný příspěvek) | Sláma v botách

  2. Pingback: Jak jsem poprvé skoro sela | Sláma v botách

  3. Pingback: Nejistá batátová sezóna | Sláma v botách

  4. Pingback: Domácí sýrové krekry třeba na silvestra | Sláma v botách

  5. Pingback: Jak jsem poprvé pila MÍZU Z BŘÍZY: sladký elixír mládí na jaře pro všechny zdarma | Sláma v botách

  6. Pingback: MÝM BIOMATKÁM! Poučení z loňského vývoje, DESATERO BIORAD A OMYLŮ | Sláma v botách

  7. Pingback: Obklíčeni Roundupem! | Sláma v botách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *